cesta Českým rájem

Jarní setkání na Kozákově - 2014

Cesta

Na toto setkání jsem se vypravil spíše shodou okolností, když padla delší návštěva Rakouska ve stejném termínu. Cesta nebyla bez komplikací. Dvakrát se mi podařilo zabloudit, takže jsem si užil úzkých rozbitých silniček klikatících se nejazapadákovatějšími zapadákovy Českého ráje. K tomu jsem se ještě zdržel léčením poruchy na autě.

Trosky o trochu blíž
Trosky už za řepkou
Trosky trochu ze špatné strany…

Setkání

Na Kozákov jsem proto dorazil dost pozdě. Na bleším trhu byly nejzajímavější věci už zřejmě vykoupené. I počet prodejců mi připadal proti předchozím rokům cca dvoutřetinový. Žádané ceny byly v rozsahu od velké láce (5 Kč za díl, který jsem tipoval od 30 Kč výše) až po "maloobchodní cena + vysokohorská přirážka" za 2 roky jetou věc. Tak jsem nakoupil převážně konstrukční materiál pro mechaniku.

Kozákovský blešák

Potom jsem se vydal k boudě, odkud vysílají OK1KKL. Tam jsem narazil na hlouček spřízněných mikrovlnných nadšenců kolem Pavla 1AIY. Ten zkoušel poslouchat 24 GHz maják OK0EA na "zázračnou kostičku" z jakéhosi profi šrotu. Fungovalo to docela pěkně a spotřebu měla celá sestava taky celkem umírněnou. Chvíli jsme debatovali o vhodnější mezifrekvenci, fázovacím vedení, šumu ze zrcadlového kmitočtu a stabilitě oscilátorů, ale pak nás čerstvý a studivý vítr doslova a do písmene rozehnal. Asi abychom nekazili náladu těm, co v blízkém okolí machrovali s FM ručkou :-) .

pokusy s příjmem majáku na 24GHz (2AQ, 1AIY)
zázračná kostička ve funkci RX na 24GHz
měnič a oscilátor (23.85 GHz)
zázračná kostička ve funkci RX na 24GHz
debata na mikrovlnné téma
potkali se u rozhledny …
pro zvětšení klikni na fotku

Po setkání

Ještě jsem si zkusil hodit ze svahu HomeMade plachtící delta křídlo. Vítr byl ale tak silný, že jsem stylem knipl od dorazu k dorazu přistál se štěstím ještě na louce a v dohledu. Z obavy, aby se další vypuštění nestalo současně posledním rozloučením, jsem v pokoušení osudu raději nepokračoval. Cestu zpět jsem si ještě zpestřil krátkým výšlapem na Rotštejn a blízká skaliska.

Kozákovská startovačka
Kozákov
daleký rozhled z Kozákova
výhled na Krkonoše z Kozákova
Rotštejn
Výhled z Klokočských skal
Výhled z Klokočských skal
výhled na  Kozákov z Klokočských skal

různé
hlavní strana