3. Subregionál (Polní Den) 2010

termín: 3.- 4.7.2010, Vysoká u Kutné Hory - pod rozhlednou 480 m, JN79OW

Přijíždím ke kopci...

Tento závod se nesl ve znamení velmi vysokých teplot a minimálního času na přípravu. Jediným technickým vylepšením byla úprava Fone výzvy tak, aby cyklovala automaticky a nebylo nutné pro každé jednotlivé přehrání stisknout tlačítko. Přestože na stole fungovala správně, na kopci "nějak blbnula", takže jsem ji nakonec nepoužíval. Důvod zatím neznám. Možná jí bylo taky moc horko. Na kopec jsem dorazil až cca 2 hodiny po začátku závodu. První spojení na 3 cm jsem dělal v 19 UTC. Protože 70 cm rádio používám současně jako mezifrekvenci pro 10 GHz, snažil jsem se dohazovat si stanice z 23cm.

Tentokrát nějak moc volného místa... Stavba stožáru Stavba stožáru detailněji

Jak slunce zapadalo, vystartovali na lov komáři. Když jsem jako ochranu hledal nějaké oblečení s dlouhými rukávy, našel jsem jenom svetr. Naštěstí uvnitř auta se dali úspěšně vymlátit, takže jsem se přesunul na 70 a 23 cm s rychlými výpady k mikrovlnám na stativu. Po jednom takovém dohozeném spojení jsem si všiml kravavých kapek na nohou od malých mušek. Kousance krátce poté začaly dost nepříjemně svědit. Večerní spojení jinak probíhala vcelku standartně. Pouze minulý ODX s OK2KKW na 3cm nedopadl. V 0.30UTC (půl třetí ráno) jsem to definitivně zalomil a 3 hodiny se prospal.


Konečně postaveno a zapojeno. Jen kdyby tak neštípali ti komáři... uW transvertory na stativu
Ráno se na 70cm povedlo pár vzdálenějších Němců a v 8 UTC po 15 minutách telegrafování i ODX OZ1ALS (664km na 5W a 7el YAGI s bídným PSW). Je to úplně první Dán, kterého jsem kdy dělal. Během dne se mi na 3cm podařilo zaslechnout a dosměrovat OK2KKW, takže jsem měl azimut, elevaci i frekvenci. Bohužel se mi je nepodařilo sehnat pro domluvu ani na 70, ani na 23cm. I díky tomu jsem se na "Moravskou" stranu kopce přesouval až 2 h před koncem závodu. Bohužel se mi při stavění skácel stožár, ohnuly a nalomily se prvky u 2m KRC a poškrábal se i lak na autě. Na 3cm jsem cékvil snad hodinu, ale povedlo se pouze spojení s OK2PWY. OK2AQ a OK5Z tentokrát za 0 bodů. CQ na 23 cm přineslo jediné spojení. Pouze na samý závěr, kdy jsem vypnul 10 GHz a pustil výzvu na 70cm přišlo pár stanic z OK2.
Kdo by se s tím skládal. Je to jen 100m... Jen na 3 kroky pro klíč a ... Prvky jsou nalomené, ale drží pohromadě.

Závěr:
Díky nefunkční domluvě a otálení s přesunem na východní stranu ("číhání" na OK2KKW) tentokrát nedopadlo několik standartních spojení do OK2. Všechna spojení na 6 cm a 3 cm byla SSB. Není tedy problém se slyšet, ale potkat. To, že nejsem online na netu (ON4KST,deštový radar), mi už ubírá odhadem 30% bodů. Tentokrát jsem hrubě podcenil protihmyzí oblečení a nátěry repelentem. Výsledek je tak nějak nemastný neslaný.


Zn: Marné je mé volání... A na výzvu nikdo neodpovídá...

73 Robert OK1FEN

PS: Z reportů ostatních závodníků jsem zjistil, že se závod leckde zvrtnul v kulinářské hody. Proto jsem si dovolil pro srovnání přidat i můj jídelníček :-).


závodění
hlavní strana