panorama

červnový NAC 2014 - 2m

termín: 3.6.2014, Křečhoř (333 m), JO70NA

Když začínal závod, tak jsem ještě nakládal doma věci. Následoval rychlý přesun na kótu. Stožár s anténou stál půl hodiny po začátku.

nakládání věcí nakládání antény anténa složena instalace antény na stožár 2m anténa na stožáru
Zpočátku jsem se potýkal s celopásmovým rušením (zvýšený šum) S1 až S2. Slyšel jsem pouze SK7MW a to ještě hodně špatně. Až po cca hodině mi došlo, že toto rušení je od USB nabíječky mobilu.
před západem slunce sluníčko zapadá za hory...
Dovolávat se s 6 el. KRCkou do Švédska a Dánska není zrovna terno. Obzvláště když jsou podmínky hodně houpací. Postupně se ale relativně dařilo. Připadalo mi,že na pásmu je tentokrát víc SP stanic (ne všechny jsem udělal). Kromě obvyklých stanic se tentokrát podařilo vydřít telegrafem spojení z OZ2AR (JO65). Naopak se navzdory opakovanému volání nepovedlo dovolat na SP1JNY a DL0VV, kterého jsem neúspěšně zkoušel volat až do poslední minuty závodu.
ladění za tmy
V půl dvanácté už jsem byl doma, ale potkala mě ještě jedna patálie při vykládání výbavy. Když jsem otevřel zadní dveře, tak se miska s propojkami, výzvami a klíči ukázkově překotila a vysypala směrem ven do hlíny. Takže jsem si ještě užil sbírání při světle čelovky.
vysypané věci

Závěr:

Podařilo se udělat 10 spojení (SK7MW, OZ1ALS, SP6MRM, SK7CY, OZ2AR, SP6TRX, OK1KIR, SP3JMZ, OZ5W, SP2DDV)
ODX: OZ2AR, 675 km; 50W, 6 el. Yagi
4334 bodů za km + 4000bodů za násobiče (8x) = 8334 bodů -> tedy obstojný výsledek
půměr 433,4 km/QSO -> velmi slušný

mapy:
mapa spojení 2 m


Robert OK1FEN

závodění
hlavní strana